Za děti chytřejší

„Všechny děti se mohou stát chytřejší, a tím zvýšit svou šanci na šťastný, zdravý a úspěšný život,“ tvrdí David Didau.

Skladem
339 Kč
MANIFEST eshop
Novinka

Didau se zabývá cílem vzdělávání žáků, jakými prostředky jej dosáhnout a vysvětluje, jak byl lidský mozek utvářen pro potřeby učení a myšlení. Plynule přechází k praktickému vysvětlení pojmu inteligence, který využijete ve výuce i při rozhovorech s rodiči. Odpovídá na otázky, zda je inteligence vrozená a neměnná, a popisuje podstatný rozdíl mezi její fluidní a krystalickou složkou.

Ústředním tématem knihy jsou možnosti, jak lze pohnout křivkou inteligence dětí ve škole směrem nahoru. A to především u těch ze znevýhodněného prostředí. Podtrhněme důležitý fakt: publikace není napsaná na základě dojmů autora, ale čerpá z relevantních výzkumů a studií, o které se opírají úspěšné vzdělávací politiky.

Kapitoly:
1. Smysl a cíl vzdělávání
2. Dílo kultury
3. Je řešením inteligence?
4. Od vrozeného k získanému
5. Můžeme být chytřejší?
6. Jak funguje paměť
7. Jste to, co víte
8. Jaké znalosti?
9. Cvičení dělá mistra
10. Boj a úspěch

Manifest Za děti chytřejší doporučujeme nejen učitelům, ale všem, kteří přímo či nepřímo ovlivňují dění ve školách a třídách. Tedy i rodičům.

Jednou větou: „Každý nemůže být génius, ale chytřejší můžeme být všichni.“

David Didau je spisovatel, školitel, konzultant v oblasti vzdělávání a bývalý pedagog. Přednášel na mnohých národních konferencích, přímo ovlivnil činnost OFSTED a spolupracoval s Department for Education při úvahách o tom, jak by bylo možné snížit pracovní zátěž učitelů.

Formát: 280 stran, 178 × 254 × 16 mm, brožovaná, ukázka z knihyKniha je dostupná pouze u nás.

Původní název: Making Kids Cleverer: A manifesto for closing the advantage gap

vizual_MANIFEST

Zpět do obchodu